Історія бібліотеки

Ковтонюк Ніна Миколаївна, бібліотекар І кат.
Василівської бібліотеки-філії
Бібліотека наша – просто клас,
Комп’ютер, книги є у нас!
Й блукаючи у нії між полиць,
Уже нам більш цікаво, ніж колись.
Бібліотека наша – супер друг,
А книга мудра – знає все навкруг!
Прийдеш в бібліотеку – їй вклонись,
У світ цей фантастичний подивись.
Відкриєш книжку – все таке цікаве,
Індійці зліва, вікінги справа!
Дитячі книги, фантастична казка,
Бібліотека наша – просто казка!
Тож йдеш ти біля неї – зупинись,
Уважно в білі двері подивись!
Якщо висить «закрито» - почекай,
Якщо «відкрито» - швидко забігай.
Розкаже бібліотекар тобі все,
Потрібну інформацію знайде.
На будь-яке питання відповість,
Й рада, як прийде будь-який гість.
                         Кобзар Карина, учениця 10 класу

Бібліотека села Василівки почала свою історію з хати-читальні, яку було організовано у 20-х роках ініціативною групою молоді села. Завідуючим хатою-читальнею було призначено Колотило Андрія Івановича. Спочатку у хаті-читальні книг було дуже мало, кілька газет та журналів. Але за допомогою молоді, яка тягнулась до книги, було зібрано і поповнено книгами хату-читальню. Працювали драматичний та співочий гуртки. У 1949 році побудовано сільський клуб, в приміщені якого відкрилась бібліотека, яка працює і по даний час. Очолює бібліотеку Ковтонюк Ніна Миколаївна.
   Книжковий фонд бібліотеки складає 9500 прим. книг. Щорічно обслуговується більше 400 користувачів, книговидача складає більше 10 тис. примірників. Свою роботу бібліотекар проводить у затишному, теплому приміщенні, у тісній співпраці з сільською радою, школою, сільським клубом.
   Однією з основних умов створення позитивного іміджу бібліотеки є забезпечення комфортних умов для відвідувачів, приміщення гарно оформлено, по-сучасному, затишку додають живі квіти, яскраві вишиванки у краєзнавчому куточку.
Напередодні відкриття Бібліо-Інтернету
На фото (зліва направо): Марценюк Василь Григорович (на той час був сільським головою), учениця Василівської школи Макогонюк Аліна, Вігуржинська Віра Степанівна, директор Тульчинської централізованої бібліотечної системи, Ковтонюк Ніна Миколаївна, бібліотекар Василівської бібліотеки-філії, Пономарьова Раїса Василівна, зав. відділом інформаційного сервісу та автоматизації бібліотечних процесів Тульчинської ЦРБ, Морозова Наталія Іванівна, директор Вінницької обласної універсальної бібліотеки ім. К.Тімірязєва 

   Василівська бібліотека-філія стала переможцем  конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст». Тепер  кожен відвідувач Бібліо-Інтернету, організованого при бібліотеці, має безкоштовний доступ до Всесвітньої інформаційної мережі Інтернет. Це стало також можливим завдяки особливій увазі до питань автоматизації бібліотеки з боку Заозернянської сільської ради. Саме за рахунок сільської ради у 2011 році мешканці села отримували безкоштовний доступ до мережі Інтернет, у 2012 році за рахунок Тульчинського відділу культури і туризму райдержадміністрації, так як фінансування бібліотеки було передано Тульчинській ЦБС.
    Що змінилося у роботі  бібліотеки з моменту реалізації проекту?
Найперше, і головне, вона в прямому і переносному смислі стала «Теплим домом» для своїх користувачів.
По-друге – щомісячно зростають цифрові показники – кількість нових користувачів і відвідувань.


Діаграма зростання відвідування у 2011 році.

За 2012 рік  відвідування складає 5107, що у 2,5 разів більше ніж у 2010 році
По-третє – організувалися стабільні групи користувачів різного віку, які через Інтернет в бібліотеці отримують інформацію, спілкуються в он-лайн режимі, грають в ігри, пізнають світ.
По-четверте – у роботі бібліотеки з’явилися і реалізуються нові напрямки та проекти.
У 2011 році бібліотека приєдналась до Мережі Пунктів доступу громадян до офіційної інформації, так як одним із основних напрямків роботи бібліотеки є інформування членів громади про законодавчі акти, постанови та рішення місцевої влади, надання відомостей щодо діяльності державних установ, політичних партій, громадських організацій, розвиток місцевої громади.
Сайт Програми сприяння Парламенту http://pdp.org.ua/
Блог "Доступ громадян до офіційної інформації: роль бібліотек"http://govinfolibrary.wordpress.com/
Значну підтримку бібліотека  знайшли у волонтерів з числа  місцевих жителів, які надавали добровільну допомогу в роботі бібліотек.
    У Василевській бібліотеці-філії в січні місяці 2011 року на базі діючого клубу створено новий клуб «Барвінок», основною метою якого є формування навичок роботи з комп’ютером. Членами клубу є учні 1-4 класів Василівської школи.  Навчання дітей проходять два рази на місяць – в першу і останню п’ятницю місяця -  за активною партнерською допомогою директора Василівської  школи Шевчук Наталії Василівни.
Проведено:
-   конкурс малюнків «Мій комп’ютер»;
- віртуальну «Подорож у казку» (діти подорожували сайтами, список яких підготувала бібліотекар Ковтонюк Ніна Миколаївна, особливо їм сподобався дитячий портал «Сонечко», де вони не тільки могли почитати казки, оповідання про звірів, але й пограти в ігри);
-  віртуальну «Подорож дитячими сторінками Інтернет» (на заняттях консультанти «Бібліо-Інтернету» використовують можливості Інтернет для розвитку  інтелектуальних і творчих здібностей дітей);
-  «Пасхальні звичаї у різних країнах світу» - (пошук на порталі для дітей та дорослих «Сонечко»);
-    віртуальна екскурсія «Про домашніх та диких тварин»;
-    віртуальна географічна екскурсія «Мандруємо планетою»;
-    гра «Плетемо п@вутиння Інтернету»;
-    «Державні символи України» - Інтернет – бесіда;
-    «У місті Читайликів» - Інтернет – дозвілля;
-    «Держава» - пізнавальний урок;
-    «Рідний край» - віртуальна подорож;
-    «Мандрик» - віртуальна подорож та ін.
      У 2012 році було проведено сімейне свято "Як сонечко, рідна матінка", урок-конкурс "Моя країна - Україна", "Українські вишиванки - наче райдуги світанки" - народознавчий урок - майстер-клас  та ін.
Діяльність клубу "Барвінок" у 1 півріччі 2013 року дивись  http://vasylivkalb.blogspot.com/2013/07/2013.html#moreКращий бібліотечний блог  «Blog –The Best!» - «Василівська бібліотека».


Ковтонюк Ніна Миколаївна, зав. Василівською бібліотекою-філією Тульчинської ЦБС,  зайняла І місце в обласному конкурсі «БІБЛІОПРОЯВ» в номінації «Кращий бібліотечний блог  «Blog –The Best!» - для сільських бібліотек».
На ІІ бібліотечному форумі «Публічні бібліотеки регіону: нові реалії і вічні цінності», який проходив в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва в рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек,  Ковтонюк Н.М. була нагороджена Грамотою Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації за зайняте І місце.
Блог «Василівська бібліотека» http://vasylivkalb.blogspot.com/ присвячений, в основному, бібліотечній справі, краєзнавству рідного села, ведеться він для читачів, для своїх односельців.
Його ціль і завдання - показати, що Василівська бібліотека є сучасною, що вона готова до конструктивного спілкування, критики, змін і інновацій, підвищити впізнаваність бренда бібліотеки, щоб більше людей могли відповісти на запитання «що таке бібліотека?» і «навіщо вона потрібна?».
За допомогою постів у блозі є відсилки для читачів до ряду ресурсів: офіційним веб-сайтам,  цікавим Інтернет-ресурсам,  іншої інформації, яку корисно довести до відома читачів, за допомогою блогу бібліотека має можливість поширювати інформацію про послуги бібліотеки, заходи, які проводить бібліотека й змусити людей говорити про них, залучати пошукові системи.
Блог особливо актуальний для підлітків, користувачів бібліотеки, які вже не уявляють собі життя без блогінга, спілкування в соціальних мережах і самовираження: наявність блога підвищує привабливість бібліотеки.
Інформація про нагородження була вміщена на сайті Тульчинської районної державної адміністрації http://tulchin-rda.org.ua/novini/kraschij-bibliotechnij-blog-vasilivska-biblioteka/та блозі «Тульчинська центральна районна бібліотека» http://tulchlb.blogspot.com/


Комментариев нет:

Отправить комментарий