четверг, 3 октября 2013 г.

Василівські майстрині-вишивальниці

Кирнична Ксенія Ксенофонтівна - майстриня, яка ще з малих літ почала вишивати. Художня вишивка полонила серце жінки й з роками стала справою її життя. Вишиті роботи сільської майстрині по праву можна назвати шедеврами. Коли заходиш в хату, то скрізь око милують вишиті подушки, серветки, рушники…

Манжос Ніна Кіндратівна – теж знана у селі Василівка майстриня - вишивальниця надзвичайної краси вишитих рушників і сорочок. Вона - майстриня голки і нитки, і вже багато років чаклує над полотном, на якому її узори виграють всіма барвами кольорів.Маєвська Лідія Іванівна у вишивання  вкладає душу, не шкодує ні часу, ні сил. Та найбільше, за словами майстрині, їй подобається вишивати ікони. Немало значить у цій роботі правильний підбір кольорів, тоді вишивка виходить просто неперевершеною. Часто демонструє у бібліотеці виставки своїх авторських робіт.


Сама наймолодша вишивальниця села Косирева Ірина, учениця 10 класу. Коли заходиш до хати, то око милують вишивки: на стінах переливаються різнокольорові картини, ікони, видно, що в хаті живе майстриня. Нитка за ниткою, акуратно покладені хрестиком, оживають на білосніжному полотні то жовтогарячими соняхами, то ніжними пелюстками троянд, то пейзажами в різні пори року. Молода майстриня розповідає, що вишивання для неї, як бальзам на душу. Ірина є волонтером бібліотеки, надзвичайно талановита дівчина, її роботи є окрасою Василівської бібліотеки-філії.


1 комментарий: